首页 / 铝电解电容器 / EKY-100EC3102MH20D
minImg
EKY-100EC3102MH20D
Chemi-Con
型号:
EKY-100EC3102MH20D
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 630 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.05 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 69 mOhms