首页 / 铝电解电容器 / EKY-100ELL472MK35S
minImg
EKY-100ELL472MK35S
Chemi-Con
型号:
EKY-100ELL472MK35S
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.448 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.88 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF
Package Bulk
Impedance 20 mOhms