首页 / 铝电解电容器 / EKY-160ELL562MMN3S
minImg
EKY-160ELL562MMN3S
Chemi-Con
型号:
EKY-160ELL562MMN3S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
库存 : 204
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.5445 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.17 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 5600 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms