Chemi-Con
型号:
EKY-160ELL562MMN3S
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 5600UF 20% 16V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.4795
$2.4795
10
$2.0045
$20.045
50
$1.74914
$87.457
100
$1.530545
$153.0545
500
$1.166125
$583.0625
1000
$1.020366
$1020.366
2500
$0.983924
$2459.81
5000
$0.947482
$4737.41
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.299" (33.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.5445 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | KY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 4.17 A @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 5600 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 15 mOhms |
| Base Product Number | EKY-160E |