首页 / 铝电解电容器 / EKY-800ETS801MM25S
minImg
EKY-800ETS801MM25S
Chemi-Con
型号:
EKY-800ETS801MM25S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 800UF 20% 80V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KY
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 800 µF