Chemi-Con
型号:
EKYB160ELL472MK35S
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.9
$1.9
10
$1.4972
$14.972
50
$1.2977
$64.885
100
$1.122995
$112.2995
500
$0.848464
$424.232
1000
$0.748657
$748.657
2500
$0.698744
$1746.86
5000
$0.673788
$3368.94
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.437" (36.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.669 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | KYB |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.14 A @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 4700 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 18 mOhms |