首页 / 铝电解电容器 / EKYC160ELL132MJ16S
minImg
EKYC160ELL132MJ16S
Chemi-Con
型号:
EKYC160ELL132MJ16S
描述:
CAP ALUM 1300UF 20% 16V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 942 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Series KYC
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.57 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1300 µF