首页 / 铝电解电容器 / EKYC250ELL561MJC5S
minImg
EKYC250ELL561MJC5S
Chemi-Con
型号:
EKYC250ELL561MJC5S
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 560 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100kHz
Series KYC
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.12 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560 µF