首页 / 铝电解电容器 / EKYC250ELL622ML30S
minImg
EKYC250ELL622ML30S
Chemi-Con
型号:
EKYC250ELL622ML30S
描述:
CAP ALUM 6200UF 20% 25V RADIAL
库存 : 4977
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.240" (31.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.043 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz
Series KYC
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.58 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6200 µF