首页 / 铝电解电容器 / EKZE101ELL221MK25S
minImg
EKZE101ELL221MK25S
Chemi-Con
型号:
EKZE101ELL221MK25S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
库存 : 7985
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 625 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KZE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.25 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF
Package Bulk
Impedance 47 mOhms