首页 / 铝电解电容器 / EKZE350EMC102MK25S
minImg
EKZE350EMC102MK25S
Chemi-Con
型号:
EKZE350EMC102MK25S
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.662 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KZE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.77 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 18 mOhms