首页 / 铝电解电容器 / EKZN100ELL123MMP1S
minImg
EKZN100ELL123MMP1S
Chemi-Con
型号:
EKZN100ELL123MMP1S
描述:
CAP ALUM 12000UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.723 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KZN
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.38 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 12000 µF
Package Bulk
Impedance 12 mOhms