Sensata-Crydom
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Load Current | 5 A |
| Output Type | AC, Zero Cross |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187"/0.250" |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Voltage - Load | 24 V ~ 280 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Series | EL |
| Package / Case | Module |
| Mfr | Sensata-Crydom |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 10 ~ 14VDC |
| Base Product Number | EL240A5 |