首页 / 铝电解电容器 / ELBK250ELL103AMN3S
minImg
ELBK250ELL103AMN3S
Chemi-Con
型号:
ELBK250ELL103AMN3S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 10000UF 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.299" (33.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance 0%, +30%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.975 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 100kHz
Series LBK
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF