ELC-18B330L
Panasonic Electronic Components
型号:
ELC-18B330L
描述:
FIXED IND 33UH 4.6A 30 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm
Series 18B
Inductance 33 µH