首页 / LED 驱动器 / ELG-150-C1400DA3Y
minImg
ELG-150-C1400DA3Y
MEAN WELL USA Inc.
型号:
ELG-150-C1400DA3Y
描述:
LED CC AC/DC DRIVER 150W
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.68" L x 2.48" W x 1.40" H (195.0mm x 63.0mm x 35.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.4A
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-150-C (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 91%
Voltage - Output 54 ~ 107V