ELG-200-C700DA
MEAN WELL USA Inc.
型号:
ELG-200-C700DA
描述:
LED POWER SUPPLIES 200.2W 142-28
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.66" L x 2.80" W x 1.48" H (220.0mm x 71.0mm x 37.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 100VAC
Series ELG-200-C (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Constant Current
Efficiency 93%
Voltage - Output 142 ~ 286V