ELJ-DA820JF
Panasonic Electronic Components
型号:
ELJ-DA820JF
描述:
FIXED IND 82UH 80MA 10 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 19 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10Ohm Max
Series DA
Inductance 82 µH
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 7MHz