ELJ-FB680KF
Panasonic Electronic Components
型号:
ELJ-FB680KF
封装:
1812
描述:
FIXED IND 68UH 115MA 5.3 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 115 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.3Ohm Max
Series FB
Inductance 68 µH
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.2MHz