ELJ-NC47NJF
Panasonic Electronic Components
型号:
ELJ-NC47NJF
封装:
1008 (2520 Metric)
描述:
FIXED IND 47NH 205MA 590MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 205 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 590mOhm Max
Series NC
Inductance 47 nH
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 770MHz