ELJ-NJ18NJF2
Panasonic Electronic Components
型号:
ELJ-NJ18NJF2
封装:
0603 (1608 Metric)
描述:
FIXED IND 18NH 550MA 150MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 550 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Series NJ
Inductance 18 nH
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz