ELJ-PB820KF
Panasonic Electronic Components
型号:
ELJ-PB820KF
封装:
1812
描述:
FIXED IND 82UH 160MA 3.5 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Series PB
Inductance 82 µH
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5MHz