ELM241200
Amphenol PCD
型号:
ELM241200
品牌:
Amphenol PCD
描述:
TERM BLK 24P SIDE ENT 5.08MM PCB
用户指南
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature 105°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 24
Torque - Screw 0.79 Nm (7.0 Lb-In)
Screw Material - Plating Copper Alloy - Nickel Plated
Housing Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Color Black
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-28 AWG
Number of Levels 1
Series ELM
Voltage 300 V
Mating Orientation Horizontal with Board
Mfr Amphenol PCD
Pitch 0.200" (5.08mm)
Clamp Material - Plating Copper Alloy - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Tray
Current 10 A