首页 / 白色LED照明 / ELSW-J61C3-0LPGS-D5700
minImg
ELSW-J61C3-0LPGS-D5700
Everlight Electronics Co Ltd
型号:
ELSW-J61C3-0LPGS-D5700
描述:
LED SHWO COOL WHITE 5700K 2SMD
用户指南
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.084" (2.13mm)
CRI (Color Rendering Index) 70
Current - Test 700mA
Current - Max 750mA
Lumens/Watt @ Current - Test 60 lm/W
Size / Dimension 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
Thermal Resistance of Package 6°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series SHWO
Package / Case 1414 (3535 Metric)
Mfr Everlight Electronics Co Ltd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.55V
Flux @ 85°C, Current - Test 131lm
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test 150lm (150lm ~ 160lm)