首页 / 铝电解电容器 / ELXS3B1VSN561MQ50S
minImg
ELXS3B1VSN561MQ50S
Chemi-Con
型号:
ELXS3B1VSN561MQ50S
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 315 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.99 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LXS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.8457 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 560 µF