首页 / 铝电解电容器 / ELXV350ELL181MH15D
minImg
ELXV350ELL181MH15D
Chemi-Con
型号:
ELXV350ELL181MH15D
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 35V RADIAL
库存 : 950
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 198 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LXV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 495 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 180 µF
Package Bulk
Impedance 160 mOhms