首页 / 铝电解电容器 / ELXV800ELL8R2MEB5D
minImg
ELXV800ELL8R2MEB5D
Chemi-Con
型号:
ELXV800ELL8R2MEB5D
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 8.2UF 20% 80V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 1.240" (31.50mm)
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 20 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LXV
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 100 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 8.2 µF
Package Bulk
Impedance 1.9 Ohms