首页 / 铝电解电容器 / ELXZ100ELL472MK35S
minImg
ELXZ100ELL472MK35S
Chemi-Con
型号:
ELXZ100ELL472MK35S
描述:
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.1335 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LXZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.51 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4700 µF
Package Bulk
Impedance 22 mOhms