首页 / 铝电解电容器 / ELXZ6R3ELL392MK25S
minImg
ELXZ6R3ELL392MK25S
Chemi-Con
型号:
ELXZ6R3ELL392MK25S
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.4625 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series LXZ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.95 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3900 µF
Package Bulk
Impedance 30 mOhms