EM13A1520000G
Amphenol Anytek
型号:
EM13A1520000G
描述:
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.5MM
用户指南
Insulation Height 0.638" (16.20mm)
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-22 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Torque - Screw 0.45 Nm (4.0 Lb-In)
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.295" (7.50mm)