Eaton - Electronics Division
型号:
EM258505V
封装:
-
批次:
-
描述:
TERM BLK 5POS SIDE ENTRY 5MM PCB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.964
$2.964
10
$2.24675
$22.4675
25
$2.08278
$52.0695
50
$1.87264
$93.632
100
$1.82685
$182.685
250
$1.598508
$399.627
500
$1.461518
$730.759
1000
$1.32449
$1324.49
5000
$1.164643
$5823.215
请发送询价,我们将立即回复。

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | Brass - Tin Plated |
| Positions Per Level | 5 |
| Torque - Screw | 0.79 Nm (7.0 Lb-In) |
| Screw Material - Plating | Steel - Zinc Plated |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Color | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-26 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | Euro-Mag EM2585 |
| Voltage | 300 V |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Clamp Material - Plating | - |
| Features | Interlocking (Side) |
| Package | Bulk |
| Current | 16 A |