EMC18DREH-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
EMC18DREH-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Contact Finish Gold
Termination Solder Eyelet(s)
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 18
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)