EMC49DRYI-S93
Sullins Connector Solutions
型号:
EMC49DRYI-S93
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 98
Color Blue
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Series -
Number of Positions/Bay/Row 49
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)