EMH350PS24-01
XP Power
型号:
EMH350PS24-01
品牌:
XP Power
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr XP Power
Voltage - Input 80 ~ 275 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.43" H (127.0mm x 76.2mm x 36.3mm)
Number of Outputs 1
Series EMH (350W)
Current - Output 1 14.6 A
Power (Watts) 350W