首页 / 铝电解电容器 / EMHB250ARA331MJA0G
minImg
EMHB250ARA331MJA0G
Chemi-Con
型号:
EMHB250ARA331MJA0G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 306.9 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 400kHz
Series Alchip™- MHB
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 330 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF