EMK063B7681KP-F
Taiyo Yuden
型号:
EMK063B7681KP-F
品牌:
Taiyo Yuden
描述:
CAP CER 680PF 16V X7R 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 680 pF