EMK107SD682KA-T
Taiyo Yuden
型号:
EMK107SD682KA-T
描述:
CAP CER 6800PF 16V 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series CFCAP™
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 6800 pF