EMK325F106ZHFT
Taiyo Yuden
型号:
EMK325F106ZHFT
描述:
CAP CER 10UF 16V Y5V 1210
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10 µF