首页 / 铝电解电容器 / EMLE350ARA3R3MD73G
minImg
EMLE350ARA3R3MD73G
Chemi-Con
型号:
EMLE350ARA3R3MD73G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 14 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MLE
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 21 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3.3 µF