首页 / 铝电解电容器 / EMLF160ARA471MJA0G
minImg
EMLF160ARA471MJA0G
Chemi-Con
型号:
EMLF160ARA471MJA0G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 254 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MLF
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 274.32 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF