首页 / 铝电解电容器 / EMVA250ARA102MKE0S
minImg
EMVA250ARA102MKE0S
Chemi-Con
型号:
EMVA250ARA102MKE0S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD
库存 : 166
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 820 mA @ 120 Hz
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MVA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.23 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1000 µF