首页 / 铝电解电容器 / EMVE250ARA151MHA0G
minImg
EMVE250ARA151MHA0G
Chemi-Con
型号:
EMVE250ARA151MHA0G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MVE
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF