首页 / 铝电解电容器 / EMVH630GRA471MLN0S
minImg
EMVH630GRA471MLN0S
Chemi-Con
型号:
EMVH630GRA471MLN0S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 550 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 180mOhm @ 100kHz
Series Alchip™- MVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.1 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF