首页 / 铝电解电容器 / EMVK250ADA330MF55G
minImg
EMVK250ADA330MF55G
Chemi-Con
型号:
EMVK250ADA330MF55G
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 45 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MVK
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF