首页 / 铝电解电容器 / EMVY800ARA101MKE0S
minImg
EMVY800ARA101MKE0S
Chemi-Con
型号:
EMVY800ARA101MKE0S
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MVY
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 450 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 330 mOhms