首页 / 铝电解电容器 / EMZA6R3ARA470ME61G
minImg
EMZA6R3ARA470ME61G
Chemi-Con
型号:
EMZA6R3ARA470ME61G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 64 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MZA
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 160 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 700 mOhms