首页 / 铝电解电容器 / EMZF350ARA100MF73G
minImg
EMZF350ARA100MF73G
Chemi-Con
型号:
EMZF350ARA100MF73G
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 56 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Alchip™- MZF
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 140 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 1.1 Ohms