MEAN WELL USA Inc.
型号:
ENP-120-48
封装:
-
批次:
-
描述:
AC/DC CONVERTER 55.2V 121W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$68.5995
$68.5995
10
$64.44135
$644.4135
25
$62.36218
$1559.0545
50
$60.28358
$3014.179
100
$58.20479
$5820.479
250
$46.626
$11656.5
请发送询价,我们将立即回复。

| Voltage - Output 6 | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Minimum Load Required | No |
| Approval Agency | CB, CE, cULus |
| Voltage - Output 1 | 55.2V |
| Mounting Type | Benchtop |
| Size / Dimension | 7.56" L x 7.01" W x 1.79" H (192.0mm x 178.0mm x 45.5mm) |
| Product Status | Active |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | ENP-120 (120W) |
| Current - Output 1 | 2.2 A |
| Power (Watts) | 121W |
| Type | Enclosed |
| Efficiency | 91.5% |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | Adjustable Output, PFC, Universal Input |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC |
| Base Product Number | ENP-120 |