ENP-180-48
MEAN WELL USA Inc.
型号:
ENP-180-48
描述:
AC/DC CONVERTER 55.2V 182W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cULus
Voltage - Output 1 55.2V
Mounting Type Benchtop
Size / Dimension 7.56" L x 7.01" W x 1.79" H (192.0mm x 178.0mm x 45.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series ENP-180 (180W)
Current - Output 1 3.3 A
Power (Watts) 182W
Type Enclosed
Efficiency 94%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC