EPP-100-27
MEAN WELL USA Inc.
型号:
EPP-100-27
描述:
AC/DC CONVERTER 27V 76W
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 27V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series EPP-100 (100W)
Current - Output 1 2.8 A
Power (Watts) 76W (100W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 92.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC