EPS-120-12
MEAN WELL USA Inc.
型号:
EPS-120-12
描述:
AC/DC CONVERTER 12V 84W
库存 : 369
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.14" H (101.6mm x 50.8mm x 29.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Series EPS-120 (120W)
Current - Output 1 7 A
Power (Watts) 84W (120W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 88%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC, 113 ~ 370 VDC